Meble kuchenne Wrocław

W aranżacji kuchni umeblowanie stanowi podstawowy element wyposażenia. Spędzamy tu coraz więcej czasu, szczególnie teraz, gdy panuje trend na tzw. otwartą kuchnię połączoną z salonem czy jadalnią. Meble kuchenne pełnią więc nie tylko rolę stricte użytkową, ale muszą spełniać też funkcję dekoracyjną. W małych mieszkaniach z pokojami posiadającymi aneks kuchenny lub w domach, w których kuchnię oddziela od salonu tylko wyspa, meble kuchenne muszą realizować wszystkie założenia projektanta. Dobrze dobrane i funkcjonalne, będą nam służyć przez długie lata. Właśnie dlatego, że meble kuchenne wymieniamy rzadko, nie warto kupować ich pochopnie. Salon Giant we Wrocławiu zaprasza.

Trendy czy funkcjonalność?

Zabierając się za urządzanie kuchni, warto odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych pytań: do czego, poza gotowaniem posiłków, będzie nam służyło to pomieszczenie, ile osób i jak często będzie z niego korzystało, czy posiadamy dużo sprzętów kuchennych, zastaw stołowych i garnków, dla których musimy znaleźć miejsce w szafkach oraz czy sprzęty AGD, takie jak lodówka, zmywarka czy kuchenka gazowa/elektryczna, mają być zabudowane czy też wolno stojące. Znając odpowiedzi na powyższe pytania możemy ustalić ilość i rozmieszczenie szafek, a także podjąć decyzję co do materiałów, z których wykonane mają być meble kuchenne. To podstawowa kwestia, mająca wpływ na trwałość sprzętów oraz łatwość ich utrzymania w czystości. Najlepsze meble kuchenne tylko we Wrocławiu.

Niewidoczne elementy korpusów mebli kuchennych wykonane są najczęściej z odpornych na wilgoć tworzyw, takich jak płyta wiórowa lub foliowana płyta MDF. Natomiast do wykończenia frontów szafek, ścianek bocznych i otwartych regałów wykorzystuje się najczęściej lite drewno, fornir, płyty drewnopodobne, szkło lub laminaty.

Ponadczasowe aranżacje kuchenne

Po podjęciu decyzji co do tworzywa użytego do produkcji mebli kuchennych, pozostaje tylko zdecydowanie się na styl, jaki reprezentować będzie kuchnia. To chyba najprzyjemniejszy etap urządzania wnętrz, bywa on jednak równie kłopotliwy. Moda w aranżacji wnętrz zmienia się tak często jak trendy odzieżowe. Właściwie co sezon pojawia się nowy kolor lub dominujący styl wystroju i jak wszystkie trendy – przemija szybko. Dlatego jeśli nie zamierzamy zmieniać umeblowania kuchni co kilka lat, warto zdecydować się na jeden z ponadczasowych stylów, który zawsze będzie prezentował się dobrze. Zapraszamy po meble kuchenne do Wrocławia.

Do najpopularniejszych wzorców aranżacji kuchennych należą, takie style jak:

  • skandynawski – to funkcjonalny minimalizm. Odznacza się wizualną skromnością i powściągliwością. Duży nacisk należy położyć na kwestie praktyczne. Wnętrze powinno być jasne, pełne światła, a bryły mebli oraz dodatków proste i wygodne podczas codziennego użytkowania. Najważniejsze kolory stylu skandynawskiego to biel, szarość i czerń wzbogacone akcentami zielonymi, niebieskimi i żółtymi.
  • rustykalny – przytulna, przyjazna stylizacja charakterystyczna dla klasycznych domków wiejskich. Sprawdzą się tutaj ciepłe barwy i praktyczny układ. Rustykalne meble kuchenne to piękne modele z drewna, często w naturalnym kolorze. Mogą się pojawić też kamienne blaty i kwiatowe dodatki.
  • industrialny – czyli coś dla miłośników nowoczesności. W tym stylu liczy się przede wszystkim przestrzeń, minimalizm i prostota. Znakomicie sprawdzają się tutaj jasne barwy i metaliczne odcienie. Meble kuchenne w estetyce industrialnej często mają blaty wykonane ze stali nierdzewnej.
  • retro – to opływowe formy i pastele typowe dla lat 60. Meble kuchenne w takim stylu powinny być jasne i wykonane z drewna. Ponadto warto postawić na beż i biel.

Niezależnie od wyboru stylistyki, warto kierować się w stronę barw uniwersalnych. Dzięki temu, jeśli najdzie nas ochota na zmianę wystroju, wystarczy dobrać kolorowe dodatki, komponujące się z podstawowym odcieniem, a nasza kuchnia nabierze nowego wyglądu.