Międzynarodowe Targi Wyposażenia Wnętrz IMM w Kolonii!

Cały świat wnętrz i designu zakończył właśnie Międzynarodowe Targi Wyposażenia Wnętrz IMM w Kolonii! Renomowane marki, najmodniejsze trendy przyciągające miłośników wnętrz z całego świata, najwięksi specjaliści w branży – 6 intensywnych dni pełnych inspiracji, trendów i nowinek meblarskich.

Co w takim razie jest ciągle hot, a co już not?

Na pewno w trendzie pozostają lubiane przez wszystkich odcienie szarości i bieli, tak charakterystyczne dla stylu skandynawskiego oraz rozbielone pastele. Swoje miejsce znajdą również mocniejsze kolory: ciemny granat, szmaragdowa zieleń, głęboka rubinowa czerwień, które sprawdzą się zarówno solo, jak i w połączeniu, co jest już bardziej odważnym i oryginalnym rozwiązaniem. Nie można również nie wspomnieć o kolorze roku wg Instytutu Pantone czyli Living Coral – mebli i dodatków w tym odcieniu również nie zabrakło.

Coś dla bardziej odważnych to różnego rodzaju wzory, faktury i printy, które nie tylko dominują na ścianach w postaci tapet, ale również „schodzą” na obicia sof, kanap i foteli oraz na meble twarde.

Coś co nie tylko naszym zdaniem, ale również zdaniem wystawców nigdy nie wyjdzie z mody to drewno! Moda na ten surowiec (najlepiej ze śladami lekkiego zużycia) ciągle rośnie 0 odwrót w stronę natury to niezaprzeczalny trend w wielu dziedzinach życia i serdecznie mu kibicujemy!

Powoli odchodzimy od całych kompletów i zestawów do konkretnych pomieszczeń na rzecz tzw. samotnych gwiazd (ikon designu), które dzięki temu mogą świecić własnym, niezakłóconym blaskiem sprawiając, że wnętrze nabiera indywidualnego i niepowtarzalnego charakteru. Co ciekawe, na znaczeniu tracą również regały z wieloma półkami – to chyba smutny znak, że czytelnictwo i klasyczne książki są niestety w odwrocie..

Wszystkie zaprezentowane na Tragach IMM trendy na pewno znajdą odzwierciedlenie w nowych kolekcjach rodzimych producentów, dlatego zachęcamy do bacznego obserwowania i śledzenia nowinek i odwiedzania naszej Galerii!

Zdjęcia autorstwa: Koelnmesse


Aktualności